Menu

آرشيو اخبار

image

مانور تخصصی ‌ـ عملیاتی با موضوع آمادگی شرکت گاز تهران برای مقابله با زلزله، در منطقه 18 برگزار می‌شود.


image

 رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از مطالعه برای احداث پروژه موزه در تهران خبر داد.


image

مانور ساعت صفر با فرض وقوع فروریزش زمین بدلیل ترکیدگی لوله گاز در جنوب تهران (میدان معلم منطقه 20) ساعت 9 و 5 دقیقه روز سه شنبه 23 مهرماه در مرکز عملیات مدیریت بحران تهران آغاز شد.


image

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در جریان بازدید از پایگاه ویژه مدیریت بحران منطقه یک،  با فعالیت های متنوع ستاد مدیریت بحران این منطقه از جمله برپایی اردوهای دانش آموزی و کم و کیف آزمون جذب شهروندان در گروه های داوطلب واکنش اضطراری محله آشنا شد و با حضور در یکی از مدارس این منطقه از نزدیک در جریان برنامه های کاهش مخاطرات در اجرای طرح مدرسه آماده قرار گرفت. 


image

جهان به روایت آمار ، هنوز نتوانسته در برابر حوادث طبیعی مقاومت کند. این در حالی است که بشر روز به روز در حال پیشرفت بوده و  جهان هر لحظه که می‌گذرد، نسبت به لحظه پیش از خود تازه‌تر می‌شود. در این رخداد نو به نو اما سهم انسان در برابر حوادث طبیعی هنوز چیزی جز شکست یا ثبت ناتوانی نبوده است. با وجود تمام پیشرفت‌ها همچان حوادث طبیعی خسارت بالایی به وجود می‌آورند و درد این خسارات در بی‌پناهی و آسیب به اقشار مختلف نمود پیدا می‌کند. 


image

در روز جهانی سوانح مطرح شد: ایران حدودا سالی 250 میلیون دلار از مخاطرات طبیعی به طور متوسط در طی 6 سال 2005 تا 2011 آسیب دیده است و "زمین‌لرزه"، "خشکسالی"، "سیل"، "فرونشست‌زمین"، "زمین‌لغزش" و "تغییرات‌اقلیمی" از مهمترین مخاطرات کشور هستند.آرشيو اخبار