Menu

مشاهده اخبار


ستاد مدیریت بحران منطقه 15 در دهه نخست ماه محرم به منظور پیشگیری از بروز هرگونه حادثه احتمالی در آماده باش به سر می برد.

image


به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، منوچهر رحیمی دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه گفت: اعضاي این ستاد در ساعات غيراداري ايام سوگواري محرم (از روز اول تا هشتم محرم) به‌صورت آنكال (در دسترس) بودند و در روزها و شب‌هاي تاسوعا و عاشورا نیز در وضعيت آماده باش زرد قرار دارند و خودروها و تجهيزات امداد و نجات موجود در پايگاه هاي پشتیباني مديريت بحران در وضعیت عملیات است.

وی اضافه کرد: با همکاری منطقه 8 عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اکیپ های عملیاتی در محل های پر تردد محله های منطقه مستقر است.

رحیمی با اشاره به اینکه با هدف ایمن‌سازی مساجد، حسینیه ها و تکایا و هیئت‌های مذهبی، دستورالعمل رعایت نکات ایمنی در مراسم های عزاداری تهیه و به نواحی اطلاع رسانی شده است، افزود: كارشناسان واحد پيشگيري منطقه هشت عمليات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز ضمن بازدید از تكيه ها و حسينيه های منطقه، تذكرات و آموزش هاي لازم را به مسئولين مربوطه ارائه می کنند.

دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه در ادامه به چند بند از دستورالعمل اشاره کرد و گفت: خودداری از انجام انشعاب غيراستاندارد برق و گاز توسط افراد غيرمتخصص، عدم نگهداري كپسول‌هاي گاز و ديگر مواد نفتي و شيميايي(رنگ يا تينر) در داخل مساجد، حسينيه‌ها و تكايا و پيش‌بيني وسايل اطفای حريق و كمك‌هاي اوليه در مساجد، حسينيه‌ها و تكايا و آموزش نحوه استفاده از آنها به افراد مشخص شده از جمله بندهای این دستورالعمل است.

رحیمی با بیان اینکه صداي بلندگوها طوري باشد که براي ساكنان محل و بيمارستان‌هاي مجاور مزاحمت صوتي ایجاد نکند، افزود: درب مساجد و حسينيه‌ها به سمت بيرون باز شده و از قراردادن هرگونه اشيای و وسايل غير ضروري كه موجب مسدود شدن راه عبور و مرور باشد، اكيداً خودداري شود.