برگزاری مانورحمله هوایی با محوریت پدافند غیر عامل در مدارس منطقه 17

1398/8/14 اخبار مناطق rating
image

مانورحمله هوایی با محوریت پدافند غیر عامل در دبیرستان دخترانه شهید دکتر باهنر در منطقه 17 با هدف آموزش  روش پناه گیری ،تخلیه امن ،اطفا حریق و اقدامات ضروری در هنگام وقوع حادثه و آموزش نکات پدافند غیر عامل  به دانش آموزان  برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی ستاد مدیریت بحران منطقه 17،  این مانور با حضور شهردار و رئیس آموزش و پرورش منطقه  براساس سناریو از پیش تدوین شده در اثر وقوع سلسله حملات هوایی وایجاد تخریب و خسارت در ساختمان دبیرستان شهید باهنر در منطقه17 برگزار و ستاد مدیریت بحران منطقه با فرا خوان نیروها به عملیات امداد و نجات و تخلیه امن اقدام کردند.
نیروهای دخیل در مانور با تشریک مساعی و اجرای اقدامات احتیاطی و عملیاتی در راستای کاهش تدریجی ومهار بحران بوجود آمده دستورات محوله را به مرحله اجرا درآورده و تا حصول اطمینان و ارتقاء سطح ایمنی از وضع موجود به وضعیت مطلوب در محل حادثه حضور داشتند.

جستجو در طبقات توسط نیروههای منتخب آتش نشانی،  برپایی چادر امدادی در محل امن و انتقال مصدومین فرضی ، انتقال مصدومان نیاز به بستری به بیمارستان،  اعلام آماده باش ، اعزام دو  نیرو  با تجهیزات جهت اطفاء حریق محوطه مقابل ساختمان و هماهنگی با اعضاء ستاد بحران ناحیه به منظور جمع آوری نخاله ها بعد از اطفای حریق توسط خدمات شهری، برقراری نظم وکمک به تخلیه دانش آموزان توسط گروهای دوام از جمله مواردی بود که در این مانور تمرین شد .

دراین مانور که با همت و پیگیری ستاد مدیریت بحران منطقه انجام شد، عوامل ستاد مدیریت بحران منطقه و گروه های دوام،هلال احمر ،اورژانس ،آتش نشانی ،نیروی انتظامی و پلیس راهور شرکت داشتند. همچنین پس از اتمام مانور اطفا حریق، کارکنان، معلمین و دانش آموزان مدرسه بصورت نظری و عملی با  اصول ایمنی آشنا شدند