اطلاع‌رسانی اولویت چرخه مدیریت بحران است

1398/9/9 اخبار, اخبار برتر rating
image

ایران از جمله کشورهای حادثه‌خیز در دنیا است که هر سال بلایای طبیعی زیادی از جمله سیل، زلزله، سرمازدگی  را تجربه می‌کند بنابراین اطلاع‌رسانی بهنگام در چرخه مدیریت بحران اولویت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیر واحد پرتال سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران روز پنجشنبه در کارگاه آموزشی نقش اطلاع‌رسانی هدفمند بحران در اراک افزود: ایران در زمره ۱۰ کشور بلاخیز طبیعی جهان و پنج کشور بلاخیز در آسیا به‌شمار می‌رود . اطلاع رسانی بهنگام در چرخه مدیریت بحران اولویت است و استان مرکزی نیز باید این حوزه را تقویت کند.

«رامین رادنیا» ادامه داد: شایعات همیشه در زمان بحران‌ها مشکل‌آفرین است و باید در سایه راهبرد اطلاع رسانی دقیق و بهنگام در زمان بروز حادثه مدیریت اصولی را اعمال کرد.

رادنیا اظهار داشت: برخی اخبار می‌تواند در حین بروز حادثه طبیعی بحران‌زا باشد در حالی‌که مدیریت بحران نیز از مجرای اطلاع رسانی آگاهانه می‌گذرد.

وی گفت: رسانه‌ها نباید در بحران‌ها محدود شوند و استفاده از ظرفیت رسانه‌ای با هدف زبان گویا در مدیریت مشکلات و روان‌سازی امور در مواقع بحران ضروری است.

سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری مرکزی نیز در این کارگاه آموزشی گفت: اطلاع‌رسانی در زمان بحران علم است و افرادی که در حیطه روابط عمومی دستگاهها و رسانه‌ها فعالیت دارند باید با نگاه کارشناسی و در قالب برنامه‌هدقمند به سایر بازوهای ستاد بحران کمک کنند.

«فائزه عقیلی» افزود: آموزش روابط عمومی‌ها  در زمان بحران نقش موثری در مدیریت اطلاع رسانی دارد و بایدبا جدیت در دستور کار قرار دارد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.