مانور فرضی زلزله در مدارس منطقه 20 برگزار شد

1398/9/9 اخبار, اخبار برتر rating
image

 مانور آرامش، پناهگیری و مقابله در برابر زلزله در مدارس منطقه 20 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه 20 با بیان این خبر گفت: به مناسبت هشتم آذرماه روز ایمنی در برابر زلزله درمدارس و به منظور ارتقاء آمادگی دانش آموزان و مربیان مدارس در هنگام بروز حوادث و وقایع غیر منتظره و آشنایی با مبانی مدیریت بحران، مانور آموزشی با موضوع پناه گیری ،آرامش و ‌تخلیه به محل امن اضطراری به صورت همزمان درسراسرمدارس این منطقه وهمچنین به صورت پایلوت در دو مدرسه دخترانه ارشاد و آیت اله صدر برگزار شد.

علیرضا هاتفی، کاربردی کردن آموخته های دانش آموزان هنگام وقوع زلزله را از مهمترین اهداف این مانورها برشمرد و گفت: بر اساس سناریوی از پیش تعیین شده و وقوع زلزله فرضی، دانش آموزان با شیوه صحیح پناهگیری ، تخلیه و خروج اضطراری وحمل و کمک به مصدومان و حفظ آرامش آشنا شدند.

وی با اشاره به اینکه آموزش دانش آموزان و اولیاء آنها و اولیاء مدارس در فرهنگ سازی رعایت اصول ایمنی و روشهای مقابله با حوادث در سطح جامعه تاثیرگذار است افزود: در همین راستا کارگاه تئوری و عملی اطفاء حریق با حضور دانش اموزان و معلمین این مدارس برگزار شد.

این مانور با همکاری ستاد مدیریت بحران منطقه 20 و آموزش وپرورش نواحی 1و2 شهرری و با حضور تعدادی از مدیران ارشد منطقه 20و مدیران شهری برگزار شد.