راه اندازی نخستین مسیر ویژه دوچرخه سواری در منطقه سه تهران

1399/2/31 اخبار مناطق rating
image

نخستین مسیر ویژه دوچرخه‌ سواری در منطقه سه راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد مدیریت بحران منطقه سه، علی وفقی معاون حمل و نقل و ترافیک درباره این خبر گفت: نخستین مسیر ویژه دوچرخه سواری از بلوار میرداماد آغاز و به صورت شبکه ای، تعدادی از خیابان های  را به یکدیگر وصل می کند و با نرده‌های زردرنگ از مسیر خودروها تفکیک شده است.

وفقی افزود: در راستای گسترش حمل‌ونقل پاک در منطقه سه و کاهش آلودگی هوا و ترافیک، طرح ساخت مسیر دوچرخه‌سواری در این منطقه سه آغاز شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه سه اذعان داشت: نخستین فاز اجرای این طرح در بلوار میرداماد حد فاصل میدان مادرتا پل مدرس بود که آماده بهره‌برداری است. این مسیر زیر پل مدرس، بلوار را دور می‌زند و شهروندان می‌توانند به‌صورت رفت و برگشت در این مسیر تردد کنند. مسیر دوچرخه‌سواری بلوار میرداماد قرار است تا خیابان ولی‌عصر(عج) ادامه پیدا کند. عبور از بزرگراه مدرس یکی از چالش‌های پیش روی شهرداری در این پروژه است.

وفقی اظهار داشت: برای وصل کردن این مسیر به خیابان ولی‌عصر (عج) و  همچنین ایمنی دوچرخه سواران، به ساخت پل جدیدی مختص مسیر دوچرخه نیاز است که از استانداردهای لازم برای عبور دوچرخه هم برخوردار باشد.