زلزله در فیروزکوه خسارت جانی و مالی نداشت

1399/4/22 اخبار, اخبار برتر rating
image

مدیرکل بحران استان تهران اعلام کرد که زمین لرزه چهار ریشتری در فیروزکوه خسارت جانی و مالی نداشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، منصور درجاتی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به زلزله چهار ریشتری که ساعت ۱۱:۴۹ امروز در عمق هفت کیلومتری زمین در منطقه فیروزکوه رخ داد، گفت: در پی این زمین لرزه تیم‌های ارزیابی از دستگاه‌های امدادی نظیر هلال احمر و مدیریت بحران و ... به مناطق متاثر از زلزله اعزام شدند که خوشبختانه گزارش‌های آنان حاکی از آن است که زلزله مورد خسارت جانی و مالی نداشته است.

 وی با بیان اینکه آماده باش دستگاه های امدادی در این منطقه ادامه دارد، گفت: همچنین به شهرداری و دستگاه‌های خدماتی منطقه تاکید کردیم که به مردم هشدار دهند که از قرار گرفتن در مجاورت تیرهای برق، نماهای شیشه‌ای و شیشه و اجسام دارای ریسک خودداری کنند که این موضوع به مردم منطقه اطلاع رسانی شده است.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان تهران، تمهیدات لازم در مورد این زلزله از سوی مدیریت بحران اتخاذ شده است.

زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۴ ریشتر در مقیاس امواج درونی، فیروزکوه در استان تهران را لرزاند.

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در ساعت ۱۱:۴۹:۵۵ ثانیه امروز، یکشنبه ۲۲ تیر ماه این زمین‌لرزه را ثبت کردند.

مختصات این زمین‌لرزه که در عمق ۷ کیلومتری زمین رخ داده، ۳۵.۶۳ درجه عرض شمالی و ۵۲.۶۱ درجه طول شرقی ثبت شده است.

این زمین‌لرزه در ۲۰ کیلومتری فیروزکوه، ۲۳ کیلومتری ارجمند و ۴۱ کیلومتری کیلان در استان تهران رخ داده است

پیش از این زلزله، امروز ۳ زلزله پی در پی با بزرگای سه و بالاتر از آن و دو زلزله ۲.۵ ریشتری این منطقه را به لرزه در آورده بود.

مجتبی خالدی - سخنگوی اورژانس کشور نیز در این باره به ایسنا گفت: تا شعاع ۱۵ کیلومتری از مرکز زمین لرزه ۳۰ آبادی دارای سکنه با جمعیت ۴۴۱۷ نفر وجود دارد، که آبادی‌های انزها با ۳۹۷ نفر، هریاج با شش نفر، اتشان با ۳۵۳ نفر و مزداران با ۲۲۱ نفر جمعیت نزدیک‌ترین آبادی به مرکز زمین لرزه هستند و تاکنون گزارشی از صدمات جانی و مالی ناشی از زلزه در این محدوده نداشتیم.