بررسی اولویت های منطقه 10 در حوزه مخاطرات و آسیب پذیری

1399/5/12 اخبار مناطق, اخبار, اخبار برتر rating
image

ریاست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و هیات همراه در نشستی صمیمانه با شهردار منطقه 10 به بررسی چگونگی تعامل و هماهنگی در بهره برداری بهینه از ظرفیت ها و امکانات این منطقه در حوزه مدیریت بحران پرداختند.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، دکتر رضا کرمی محمدی، تربیت و آموزش نیروهای داوطلب مردمی را در قالب داوطلب واکنش اضطراری محلات (دوام) در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران به منظور پیشگیری از آسیب های ناشی از مخاطرات، کاهش خطرپذیری و افزایش تاب آوری و همچنین آمادگی و مقابله با بحران های احتمالی ضروری دانست.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: یکی از اقدامات موثر این سازمان که با مشارکت منطقه و شرکت آب و فاضلاب در دست اقدام است، نصب مخازن آب اضطراری در مناطق پرجمعیت به منظور تامین آب شرب سالم برای شهروندان در هنگام وقوع بحران می باشد.

در ادامه این نشست شهردار منطقه 10 از نصب شیرهای هیدرانت آتش نشانی در نواحی پر تراکم این منطقه با مشارکت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و منطقه 5 آبفای تهران خبر داد.

مهندس مجید رباطی در پایان برشناسایی نقاط امن به منظور احداث اماکن اسکان اضطراری موقت برای شهروندان بعد از وقوع مخاطراتی همچون زلزله تاکید کرد.