جانمایی و احداث۲۸ پد بالگرد جدید در مناطق ۲۲گانه شهر تهران

1399/6/23 اخبار, اخبار برتر rating
image

در جلسه مشترک معاون خدمات شهری شهرداری تهران و رئیس اورژانس کشور طرح مشارکت شهرداری تهران در ساماندهی خدمات فوریت های پزشکی در شهر تهران بررسی و بنابر درخواست اورژانس کشور مقرر گردید که در ادامه فعالیت ها و همکاری های شهرداری تهران و اورژانس، ۲۸ پد بالگرد جدید نیز در مناطق ۲۲گانه شهر تهران جانمایی و احداث شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، مجتبی یزدانی در نشست مشترک با اورژانس کشور که با حضور دکتر کولیوند، رئیس اورژانس کشور،عطایی مدیرکل امور خدمات شهری، داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی، صابریان سرپرست مرکز اورژانس شهر تهران، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، اورژانس شهر سالم و دیگر مدیران این حوزه برگزار شد، گفت: در راستای افزایش تاب آوری شهر تهران و توجه به اقدامات فوریتی همکاری های مهم و موثری بین شهرداری تهران و اورژانس کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا جلسات متعددی در شهرداری تهران و اورژانس کشور حول محور موضوعاتی چون احداث پد بالگرد، استقرار خودروهای آمبولانس و موتورلانس در ایستگاههای آتش نشانی و سوله های بحران مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفت و در نهایت در مناطق ۲۲گانه سطح شهر تهران اجرایی شد.

وی با بیان این که مجموعا ۱۲۰پایگاه اورژانس در سوله های بحران، ایستگاه های آتش نشانی، کانکس های مستقر در معابر و ساختمانهای شهرداری تهران احداث گردیده است، گفت:همچنین ۷۰ جایگاه جهت استقرار موتورلانس نیز در ایستگاه های آتش نشانی و سوله های مدیریت بحران احداث شده است . همچنین ۴۷ پد بالگرد نیز جهت نشست و برخواست بالگردهای اورژانس هوایی در مناطق ، محوطه سوله های بحران و در سایر نقاط سطح شهر از جمله بیمارستانها احداث و راه اندازی شده است.

کولیوند، رئیس اورژانس کشور نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از همکاری های مشترک شهرداری تهران با این مجموعه در خصوص استقرار موتورلانس‌های اورژانس در پایگاه های ستاد مدیریت بحران و سازمان آتش نشانی و جانمایی پدهای هلی کوپتر در مناطق تهران جهت فرود بالگردهای اورژانس، گفت: همه ما یک خانواده محسوب می شویم و مجموعه این اقدامات در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان است.

رئیس اورژانس تهران در ادامه به بیان موضوعاتی در خصوص طرح مشارکت شهرداری تهران در ساماندهی خدمات فوریت های پزشکی در شهر تهران پرداخت.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، همچنین در این جلسه مقرر گردید که در ادامه فعالیت ها و همکاری های شهرداری تهران و اورژانس و بنابر درخواست اورژانس کشور؛ ۲۸ پد بالگرد جدید نیز در مناطق ۲۲گانه شهر تهران جانمایی و احداث شود.