برگزاری دوره آموزشی سطح مقدماتی آتش نشانی برای کارکنان سازمان   [SHAMSIDATE]

این دوره آموزشی با هدف آشنایی بیشتر کارکنان سازمان با سطح مقدماتی آتش نشانی و افزایش مهارت آنان در استفاده از انواع خاموش کننده ها طی سه جلسه در روزهای دوم، سوم و هشتم اسفند ماه سال جاری با حضور کارکنان تمامی معاونت ها و دفاتر سازمان برگزار شد.


image
برگزاری کارگاه تخصصی مدیریت بحران برای مدیران و نیروهای عملیاتی شهرداری  [SHAMSIDATE]

دوره های آموزش تخصصی مدیریت بحران  با هدف افزایش سطح آمادگی مدیران و نیروهای عملیاتی ادارات خدمات شهري، سامانه 137 ، پسماند و فضاي سبز در مناطق 2 و 6 شهرداری تهران برگزار شد.
شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی با مبانی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و روش های مقابله با بحران های طبیعی و انسان ساز  آشنا شدند.


image
برگزاری دوره تربیت مربی ويژه اعضاي خانه‌هاي دوام و ايمني با میزبانی ستاد مدیریت بحران منطقه ده  [SHAMSIDATE]

دوره تربیت مربی اعضای خانه‌های دوام و ایمنی با هدف توانمندسازی نیروهای دوام و افزایش ظرفیت مدرسین مناطق  به میزبانی ستاد مدیریت بحران منطقه ده از یازدهم آبان ماه با حضور دوامیان منتخب و واجد شرایط مناطق(12،21،11،10،9،6) آغاز شده است.
مباحث آموزشی در این دوره چهار روزه شامل مبانی مدیریت بحران، آشنایی با ساختار زمین و مکانیزم مخاطرات، فن بیان، روش تدریس و... می‌باشد.


image
برگزاری کارگاه آمادگی در برابر زلزله برای پرسنل کمیته بین المللی صلیب سرخ   [SHAMSIDATE]
کارگاه آمادگی در برابر زلزله با حضور پرسنل کمیته بین المللی صلیب سرخ به مدت 4ساعت در روزهای یازدهم و دوازدهم آبان ماه برگزار شد.
در این کارگاه مباحث پناهگیری، تخلیه اضطراری، تهیه نقشه مدیریت بحران و... تدریس شد.

image
برگزاری اولین دوره تربیت مربی ويژه اعضاي خانه‌هاي دوام و ايمني با میزبانی ستاد مدیریت بحران منطقه چهار   [SHAMSIDATE]

در راستای اجرای برنامه سال 1395معاونت آموزش، پژوهش و مشاركت‌هاي اجتماعي، اولین دوره تربیت مربی دوام با حضور دوامیان منتخب و واجد شرایط مناطق(14،13،8،7،4) در ستاد مدیریت بحران منطقه 4 از تاريخ 04/08/1395 آغاز شده است. مبانی مدیریت بحران، معرفی نقش مشارکت مردمی در مدیریت بحران، ساختار زمین و مکانیزم مخاطرات از جمله مباحثی است که در این دوره چهار روزه تدریس مي‌شود.
همچنین این دوره‌ها به میزبانی مناطق 16،10،1 در آبان‌ماه 95 برگزار خواهد شد.image
برگزاری کارگاه سناریو نویسی و مانور  [SHAMSIDATE]

كارگاه سه روزه آموزش سناريونويسي در بحران با حضور دبيران و كارشناسان ستادهاي مديريت بحران مناطق ٢٢گانه در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران  تشکیل شد.


image
برگزاری دوره آموزشی کارشناسان نواحی  [SHAMSIDATE]

به گفته مدیر آموزش سازمان این دوره آموزشی  طی دو نیم روز در مجموع به مدت 12 ساعت برگزار و در پایان نیز گواهینامه مدیریت آموزش شهرداری تهران به کارشناسان شرکت کننده ارائه خواهد شد.


image