دوره جدید آموزش مدیریت بحران در مدارس ابتدایی منطقه 6 -1398/11/29 04:21:00 ب.ظ

1398/11/29 04:21:00 ب.ظ مدرسه آماده, اخبار مناطق rating
image

دور جدید آموزش مدیریت بحران در مدارس سطح منطقه 6 به منظور بالابردن سطح آگاهی و دانش ، دانش آموزان برگزار شد. 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد مدیریت بحران منطقه 6 ، مهدی خسروانی درباره این خبر افزود:  از آنجا که دانش آموزان مقطع ابتدایی  یکی از مهمترین گروه ها وطبقات جامعه جهت یادگیری مفاهیم آموزشی و فرهنگ سازی می باشند و می توانند این مفاهیم رو به طور دقیق به خانواده ها انتقال دهند  از طرفی باتوجه به اهداف سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران جهت بالا بردن سطح آگاهی جامعه  می باشد ، لذا ستاد مدیریت بحران با استفاده از ظرفیت های درونی خود اقدام به برگزاری دور جدید آموزش های مدیریت بحران در مدارس به ویژه مقاطع ابتدایی نموده است.

خسروانی در ادامه تصریح کرد : باتوجه به اینکه دانش آموزان، چه در محیط مدرسه و چه در محیط منزل از جمله گروههای جامعه هستند که همواره در معرض خطرات ناشی از زلزله قرار دارنداز این بین آموزش و مانورهای آموزشی  مداوم و مستمر برای آمادگی این عزیزان در برابر زلزله بعنوان یک امر اجتناب ناپذیر و امری ضروری  می باشد . و از طرفی کشور ما روی کمربند زلزله خیز جهان قرار گرفته است باید تمامی تلاش خود را درخصوص کاهش آسیب های ناشی از این بلای طبیعی به کار ببندیم .

وی خاطر نشان کرد: .هدف اصلی از اجرای این طرح ، آموزش  پناهگیری در مدارس زلزله آموزش صحیح پناه گیری و خروج اضطراری است و علاوه بر مدرسه ساکنین محله های همجوار نیز در این آموشها شرکت می نمایند این باعث افزایش آگاهی فراگیر افراد و آمادگی بهتر آنها برای برخورد با این بلایای طبیعی میشود.

گفتنی است آموزش پناهگیری در مدارس ابتدایی گیو ، ریحانه ، شاه علی و پندی برگزار گردیده و امید است تاپایان سال تمامی مدارس سطح منطقه به صورت مستمر آموزش های مذکور را فراگیرند.