افتتاح مرکز اسناد و کتابخانه تخصصی مدیریت بحران شهر تهران

1395/2/26 اخبار انتشارات و پژوهش rating
image

مرکز اسناد و کتابخانه تخصصی مدیریت بحران تهران افتتاح و همزمان از هفت کتاب جدید منتشر شده در حوزه مدیریت سوانح و کاهش خطرپذیری رونمایی شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ، در این مراسم که با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، رئیس سازمان مدیریت بحران تهران ، معاونان، مدیران، متخصصان و جمعی از اعضای مراکز علمی و جمعی از کارشناسان برگزار شد، اسماعیل نجار در خصوص اهمیت دانش افزایی در حوزه مدیریت بحران گفت: نکته مهم در انتشار آثار نظری در این حوزه تلاش برای تبدیل این دانش به دستورالعمل های کاربردی است تا بتوانیم آثار آن را در تصمیم گیری ها مشاهده کنیم.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: موضوع دیگری که باید به آن توجه کرد توانایی ساده سازی مفاهیم تخصصی برای تاثیرگذاری بیشتر در حوزه آموزش همگانی است که در این زمینه با کمبودهایی مواجه هستیم.
وی درباره راه اندازی کتابخانه تخصصی مدیریت بحران شهر تهران گفت: جای چنین مرکز اسنادی که حاوی مطالبی در زمینه مدیریت بحران به صورت جامع و کامل باشد خالی بود، کار ارزشمندی است و باید دسترسی آن برای همه افراد علاقمند فراهم شود.
دکتر احمد صادقی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز در این مراسم با اشاره به این که طی سال های اخیر تولید و انتشار مباحث نظری در زمینه مدیریت بحران رشد خوبی داشته ، گفت: چاپ و انتشار  کتاب، گام اول در این زمینه است، گام بعدی نیز ترویج این کتب و تلاش برای دسترسی شهروندان به مطالب تهیه شده است.
در ادامه حیدر کلهری معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان گزارشی از فعالیت های انجام گرفته در زمینه انتشار کتاب های جدید و راه اندازی مرکز اسناد و کتابخانه سازمان ارائه داد و گفت: یکی از برنامه های تدوین شده در این مرکز برگزاری جلسات ماهانه نقد و بررسی کتاب های تخصصی در حوزه مدیریت بحران است که با تلاش های صورت گرفته به زودی اجرایی می شود.
 وی در پایان  از انتشار 20 کتاب تخصصی در حوزه مدیریت بحران تا پایان سال 95 در سازمان خبر داد.
همچنین در مراسم رونمایی از تازه های انتشار سازمان، مؤلفان و مترجمان هفت کتاب حوزه مدیریت بحران از جمله دکتر مهدی زارع، دکتررضا اسماعیلی، دکتر بیژن یاور دکتر نعمت حسنی و  دکتر عباس استاد تقی زاده به معرفی مختصر آثار انتشار یافته پرداختند.
آشنایی با کلیات قوانین مدیریت بحران در ایران، ژاپن و آمریکا، مدیریت سیلاب شهری، چارچوب سندای برای کاهش خطر بلایا، چارچوب کنوانسیون تغییرات اقلیمی، افزایش آمادگی، پاسخگویی و بازسازی، آیا آماده اید و طرح ملی مدرسه آماده عناوین  هفت کتابی است که در مراسم امروز رونمایی شد.