افزایش قربانیان زلزله 6.2 ریشتری در اندونزی/ ادامه عملیات جستجو

1399/10/29 اخبار, اخبار برتر rating
image

مرکز مدیریت بلایا در اندونزی با اعلام تداوم عملیات امداد و جستجو در مناطق زلزله زده این کشور از کشته شدن دستکم ۸۱ تن در این حادثه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به نقل از ایسنا، بنابر اعلام مرکز مدیریت بلایا در اندونزی در پی وقوع زمین لرزه اخیر که جزیره سولاوسی را لرزاند تاکنون دستکم ۸۱ تن جان خود را از دست داده و بیش از ۱۹ هزار نفر نیز آواره شده اند.

این زمین لرزه به بزرگی ۶.۲ ریشتر اوایل صبح جمعه اندونزی را لرزاند که موجب شد هزاران نفر خانه های خود را ترک کنند.

به گفته سخنگوی این مرکز تا امروز (دوشنبه) فوت ۸۱ تن در این حادثه تایید شده و بیش از ۲۵۰ نفر نیز دچار جراحت شدید شده اند. همچنین خسارتهای قابل توجهی به صدها واحد مسکونی، فروشگاه ها، یک بیمارستان و چندین هتل وارد شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، با سرگردان شدن هزاران نفر از ساکنان مناطق زلزله زده مقامات اندونزی در تلاش برای جلوگیری از شیوع کروناویروس در میان این افراد هستند.

رادیتیا جاتی، رئیس مرکز ارتباطات سازمان بلایای طبیعی اندونزی  با بیان اینکه درمان ۲۰۱ تن از مجروحان زلزله در بیمارستانها ادامه دارد.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، گفتنی است ساعت ۱:۲۸ دقیقه بامداد ۱۵ ژانویه زلزله‌ای به بزرگی ۶.۲ ریشتر در نزدیکی جزیره سولاوسی غربی اندونزی در فاصله ۶ کیلومتری شمال شرقی شهر ماجن و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد.