نمایشگاه مجازی آثار منتخب نخستین جشنواره عکس و فیلم کوتاه شهر آماده/ عکس مرتضی جابریان

1399/12/4 اخبار, اخبار برتر rating
image

بیش از 80 اثر منتخب نخستین جشنواره عکس و فیلم کوتاه "شهر آماده" که چندی پیش از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و مشارکت مرکز ارتباطات و بین الملل شهرداری تهران به مناسبت 5 دی ماه سالروز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی برگزار شده بود، به صورت مجازی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، مشاور رئیس و مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اعلام این خبر گفت: مجموعه این عکس ها توسط هنرمندان عکاس از وقوع مخاطرات و حوادث مختلف در کشور تهیه شده که اخیرا در تالار ایوان انتظار در میدان ولیعصر (عج) به نمایش درآمده است و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و دسترسی راحت تر علاقمندان به صورت مجازی قابل مشاهده می باشد.

مهدی خداپرست افزود: علاقمندان جهت مشاهده آثار منتخب جشنواره که با موضوع زلزله، سیل، آتش سوزی و کرونا می باشد می توانند با مراجعه به سایت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به آدرس اینترنتی tdmmo.tehran.ir به مجموعه عکس ها دسترسی داشته باشند.

وی گفت: در جریان برگزاری نخستین جشنواره ملی عکس و فیلم کوتاه "شهر آماده"  تعداد قابل توجهی عکس و فیلم  به دبیرخانه جشنواره رسید که با بهره گیری از اساتید مطرحی همچون محمود کلاری عکاس و کارگردان، اسماعیل عباسی عکاس و استاد دانشگاه، نرگس آبیار کارگردان، ساعد نیکزاد عکاس و فیلم بردار و ساتیار امامی عکاس، تصویر بردار و مستند ساز به عنوان داوران جشنواره ، آثار ارسالی بررسی و انتخاب شدند.

خداپرست تصریح کرد: نخستین جشنواره ملی عکس و فیلم کوتاه "شهر آماده" از 5 دی ماه مصادف با سالگرد زلزله بم آغاز به کار کرد و تا 30 دی ماه مصادف با سالروز حادثه پلاسکو ادامه داشت. اختتامیه این جشنواره نیز 11 بهمن ماه به صورت آنلاین برگزار و اسامی برندگان مسابقه در آن اعلام شد.