تلفات سیل در آلمان به ۱۳۳ تن رسید/ تلاش برای یافتن مفقودان ادامه دارد

اخبار, اخبار برتر rating
image

تلاش برای یافتن صدها نفر که در حادثه سیلاب شدید اروپا مفقود شده اند در حالی ادامه دارد که به گفته مقامات محلی، شمار قربانیان این حادثه در غرب آلمان و بلژیک به بیش از ۱۲۵ تن رسیده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به نقل از ایسنا، رئیس جمهوری آلمان با بیان اینکه فاجعه ناشی از وقوع سیلاب شوک آور بوده است بر حمایت از خانواده قربانیان و کمک به روستاهای خسارت دیده تاکید کرده است.

مدادگران آلمانی با جستجو در مناطق سیل زده این کشور در تلاش برای یافتن حادثه دیدگان هستند و این درحالیست که سطح آب در بسیاری از روستاها همچنان بالاست.

به گزارش ایسنا، عملیات جستجو در مناطق سی لزده آلمان در حالی ادامه دارد که بسیاری از روستاها هنوز گرفتار سیلاب هستند و فروریختن خانه ها همچنان ادامه دارد.

برآوردهای پلیس آلمان نشان می دهد: دستکم ۱۳۳ نفر از جمله حدود ۹۰ نفر در ناحیه "اهرویلر" بر اثر وقوع سیل جان خود را از دست داده اند. صدها نفر نیز همچنان ناپدید هستند.

به گفته مقامات آلمانی، حدود ۷۰۰ نفر از ساکنان شهر وازنبرگ در نزدیکی شهر کلن، اواخر روز جمعه پس از شکستن یک سد مجبور به تخلیه خانه های خود شدند.

طی چند روز گذشته وقوع سیل که بیشتر در ایالت های راینلاند فالتس و نوردراین-وستفالن رخ داده، موجب قطع برق و ارتباطات شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وقوع سیلاب همچنین در بخشهایی از بلژیک و هلند گزارش شده است و در بلژیک دستکم ۲۰ تن بر اثر سیلاب کشته شده اند.

 

مقامات آلمان با هشدار نسبت به اینکه احتمال افزایش تلفات سیلاب وجود دارد، اظهار داشتند: در ناحیه "اهرویلر" واقع در راینلاند-فالتس از وضعیت ۱۳۰۰ نفر خبری در دست نیست و تلاش ها برای برقراری ارتباط با این افراد به دلیل اختلال در شبکه تلفن بی نتیجه بوده است.

به گزارش روزنامه گاردین، کارشناسان اعلام کرده اند که سیستم اطلاع رسانی سیل در اروپا (EFAS) اوایل هفته جاری نسبت به وقوع سیل شدید هشدار صادر کرد و این پرسش مطرح است که چرا میزان تلفات بسیار بالاست.

بروکسل یک روز عزای عمومی اعلام کرد

همچنین پس از آلمان، بلژیک از این سیل بیشترین آسیب را دیده‌ است.

وزیر کشور بلژیک شمار قربانیان وقوع سیلاب در این کشور را ۲۰ تن اعلام کرده و ۲۰ نفر دیگر همچنان ناپدید هستند. بیشتر قربانیان سیل در این کشور از ساکنان اطراف منطقه "لیژ" بوده اند و این درحالیست که دستور تخلیه ساکنان مناطق مرکزی و مناطق هم مرز با رودخانه "میوز" صادر شده بود.

به گزارش یورونیوز، الکساندر دی کرو، نخست وزیر بلژیک روز سه‌شنبه آینده را عزای ملی اعلام کرد. وی تاکید کرد که جشن‌های ملی کشور در ۲۱ ژوئیه کاهش می‌یابد.

علاوه بر آلمان و بلژیک کشورهای هلند و لوگزامبورگ نیز به شدت تحت تاثیر طغیان آب رودخانه‌ها قرار گرفته‌اند. بنابر این گزارش، مقامات شهر ونلو در جنوب هلند ۲۰۰ بیمار بستری در بیمارستان را به دلیل تهدید خطر طغیان رودخانه تخلیه کردند.

عکس: خبرگزاری فرانسه/آسوشیتدپرس/سی ان ان