تدوین سند خدمات تدفین در بلایا-1400/06/24 10:58:00 ق.ظ

1400/06/24 10:58:00 ق.ظ اخبار, اخبار برتر rating
image

معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران از تدوین «سند شرح خدمات عمليات تدفين در بلايا» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، چهارمین نشست هيئت هم‌انديشي آمادگي و مقابله مديريت بحران شهر تهران با موضوع تدوین «سند شرح خدمات عمليات تدفين در بلايا» با حضور اسماعیل سلیمی معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران، محسن نادی مشاور ارشد ستاد ویژه مدیریت بحران شهر تهران، سعید خال رئیس سازمان بهشت زهرا (س) ، ابراهیم تاجیک نوری معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران و سایر متخصصان حوزه مدیریت بحران برگزار شد و در آن نقطه نظرات و پیشنهادات پیرامون «سند شرح خدمات عمليات تدفين در بلايا» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اسماعیل سلیمی معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران، در خصوص این سند تصریح کرد: با توجه به توافق بین سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و سازمان بهشت زهرا (س) مقرر شد به منظور احصاء اقدامات اضطراری در عملیات فرآیند تدفین انبوه در سوانح بزرگ با هم اندیشی اساتید و متخصصان این حوزه، شرح خدمات جامع انجام مطالعات در این خصوص تدوین شود و سازمان بهشت زهرا (س) نسبت به انتخاب مشاور و انجام مطالعات اقدام نماید. این سند پس از تصویب ملاک عمل و تقسیم وظایف کارگروه تدفین ستاد ویژه مدیریت بحران شهر تهران است.

سلیمی افزود: همچنین مقرر شد تهیه پاسخ نظام سلامت به بلایا و فوریت ها «EOP» برای تدفین انبوه و درج آن به عنوان یکی از پیوست های عملکرد  EOP شهر تهران در شرح خدمات این سند لحاظ شود و عملیاتی نمودن شرح خدمات به علاوه ماهیت پژوهش آن در دستور کار قرار گیرد.