تقدیر وزیر بهداشت از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران-1400/09/07 01:54:00 ب.ظ

1400/09/07 01:54:00 ب.ظ اخبار, اخبار برتر rating
image

وزیر بهداشت از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به نمایندگی از شهرداری تهران برای تشکیل ستاد کرونا و راه اندازی کمپین «تهران دوباره جان می‌گیرد» که با هدف گسترش واکسیناسیون عمومی علیه کرونا راه‌اندازی و فعال شده است، تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، در متن حکم تقدیر از دکتر علی نصیری سرپرست سازمان آمده است: واکسیناسیون عمومی علیه بیماری کرونا در 100 روز گذشته، سند افتخاری است که فرزندان سربلند کشور عزیزمان  در همه سطوح، نهادها و ارگان‌ها به یادگار گذاشتند که این امر  در سایه همدلی، وفاق ملی و تفکر بسیجی معنا و تجلی پیدا می‌کند. بدین وسیله از خدمات و رحمات ارزشمند شما در نهضت بزرگ واکسیناسیون عمومی علیه بیماری کرونا  که زمینه‌ساز کاهش آسیب‌های ناشی از هجمه این ویروس گردیده، تشکر می‌نمایم. از خداوند متعال برای همه خادمان دلسوز مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سلامتی،سعادت و سربلندی مسالت دارم.

همایش ملی رهاورد خدمت (۱۰۰ روز توفیق خدمت ۱۰۰ میلیون دز تزریق سلامت) صبح امروز یکشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مقامات لشکری وکشوری در مرکز همایش‌های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز شد.

در این همایش از نمایندگان مجموعه هایی که در امر واکسیناسیون عمومی علیه کرونا نقش دارند، تجلیل شد.

تا کنون ۵۷ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۸۵۳ نفر دُز اول، ۴۶ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۳۳۷ نفر دُز دوم و ۹۴۸ هزار و ۱۶۸ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۴ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۳۵۸ دُز رسید.

در حال حاضر ۲۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهر در وضعیت زرد و ۲۱۹ شهر در وضعیت آبی قرار دارند و هیچ شهری در کشور در وضعیت قرمز قرار ندارد.

سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در قالب پویش جهادی واکسیناسیون شهروندان در پایگاه‌های ثابت و سیار شهرداری ، با شعار «تهران دوباره جان می‌گیرد» از ابتدای مهرماه فعالیت خود را آغاز کرد .

در قالب این برنامه جهادی 18 مرکز شهر-خودرو شامل14 مرکز ثابت و 4 مرکز خودرویی، 220 مسجد، 10 خودروی ون، 10 تاکسی، 22 اتوبوس زندگی، و 22 ایستگاه مترو از اول مهرماه فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون بیش از 260 هزار دز واکسن در این مراکز تزریق شده است.