جلسه هم اندیشی استان معین منطقه 19-1400/11/06 08:33:00 ق.ظ

1400/11/06 08:33:00 ق.ظ اخبار مناطق rating
image

نشست تخصصی و جلسه هم اندیشی استان معین منطقه 19 با محوریت برگزاری مانور سراسری زلزله شهر تهران با حضور مدیر کل بحران استان همدان ، ادارات تخصصی عضو ستاد مدیریت بحران این منطقه و استان همدان  به میزبانی شهرداری منطقه 19 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مدیریت بحران منطقه 19، دبیر این ستاد در این خصوص گفت: در این جلسه که با هدف اجرای دستورالعمل وزارت کشور در خصوص استفاده از تمامی ظرفیت های استانهای معین برگزار شد در خصوص تبادل اطلاعات و تعامل بیشتر برای مرور عملیات در زمان بحرانهای احتمالی و چگونگی بهره برداری از ظرفیت نیروهای امدادرسان استانهای معین در هنگام وقوع بحرانها بحث و تبادل نظر شد.

مهدی هدایت با اشاره به برخی بزرگراه های قم وآزادگان  گفت: بزرگراه های شریانی در شرایط عادی به عنوان کریدورهای ارتباطی، موجب تسهیل تردد درون و  بین شهری است و در شرایط خاص و مناسبتی بار ترافیک سنگین را در آنها شاهد هستیم و می بایست به منظور تسهیل در امدادرسانی در شرایط بحرانی، وضعیت این بزرگراه ها بررسی و ارزیابی شود.

او افزود:دو شهر همدان  و خانی آباد نو تهران وبه واسطه موقعیت مذهبی،نزدیکی بعد مسافتی و همچنین انجام تعاملات بین شهری که از زمان قدیم وجود داشته، انتخاب مناسبی به عنوان شهر معین منطقه 19 است.

شهردار منطقه 19 با اشاره به تقسیم بندی شهرهای معین اظهار داشت: با بهره برداری از بزرگراه ازادگان  به نظر می رسد می بایست بازنگری در تقسیم بندی شهرهای معین شهر تهران انجام شود و می توان از پتانسیل استان های همدان ، فارس و قم در شرایط بحرانی به بخش های جنوبی شهر تهران استفاده شود.

او ادامه داد: به منظور تسهیل دسترسی به مناطق مختلف شهر تهران در شرایط بحرانی، پیش بینی استقرار پایگاه های  مدیریت بحران و امدادرسانی در حدفاصل مسیرهای مواصلاتی ضروری است.

مهدی هدایت  گفت: منطقه 19 به واسطه وجود و برخی مراکز خاص در مجاورت این شهر و همچنین راه های مواصلاتی موقعیت ویژه ای دارد و می بایست راه های امدادرسانی به این شهر با نظارت اداره راه و شهرسازی و ادارات ذیربط با مدنظر قرار گرفتن سناریوهای احتمالی در شرایط بحران بازنگری شود.

شهردار منطقه با اشاره به ویژگی های منطقه19 بیان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی خانی اباد نوحجم زیادی از آب های سطحی شهر تهران به منطقه 19 سراریز و همچنین مسیر کانال های اصلی شهر تهران به دشت های جنوبی این شهر هدایت می شود و پیش بینی های تخصصی برای مقابله با شرایط بحرانی ضروری است.

در پایان این جلسه که با حضور شهردار منطقه 19، مدیرکل بحران استان همدان و تعدادی از مدیران ارشد این منطقه در سالن مدیریت بحران بوستان ولایت برگزار شد در خصوص برگزاری مانور سراسری زلزله شهر تهران در اواخر دی ماه بحث و تبادل نظر شد.

این گزارش حاکی است بازدید از اسکان اضطراری بوستان افرا و بازدید مدیرکل و روسای ادارات مدیریت بحران استان همدان از ایستگاه  22آتش نشانی شهر تهران از دیگر بخشهای این جلسه بود.