برگزاری کارگاه آموزش ایمنی و تخلیه اضطراری در مدارس منطقه 20 -1401/02/24 08:43:00 ق.ظ

1401/02/24 08:43:00 ق.ظ اخبار مناطق rating
image

سرپرست ستاد مديريت بحران و پدافند غیر عامل منطقه 20 از برگزاري کارگاه آموزشی آرامش و پناهگيري و مقابله در برابر زلزله درهنرستان دخترانه قدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومي ستاد مديريت بحران و پدافند غیر عامل منطقه20،  حاتمی سرپرست ستاد منطقه گفت :به منظور ارتقاء آمادگی و افزایش آگاهی دانش آموزان و مربیان مدارس  در هنگام بروز حوادث و وقایع غیر مترقبه و آشنایی با مبانی مدیریت بحران،  کارگاه آموزشی با موضوع پناه گيري ،آرامش و ‌تخليه اضطراري با حضور محدود و با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی از سوی دانش آموزان در هنرستان دخترانه  قدس درمحدوده ناحیه 2 این منطقه برگزار شد.

حاتمی با اشاره به اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی ایمنی و پناه گیری به نقاط امن در مدارس از جمله راهکارهای اصلی جهت مقابله با آسیب‌های پس از زلزله است افزود: دانش‌آموزان در این کارگاههای آموزشی  با فراگیری آموزش‌های مختلف از جمله نحوه کار با انواع خاموش کنندها، شيوه صحیح  پناهگيري ، تخليه و خروج اضطراري و کمک به مصدومان و حفظ آرامش و چادر زنی آشنا شدند.

گفتنی است کارگاه های آموزشی ستاد مدیریت بحران با هدف افزایش آگاهی و ارتقاء آمادگی دانش آموزان مدارس این منطقه در مواجهه با مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی به صورت مستمر برگزار می شود.