image

وقتی زلزله‌ای اتفاق می‌افتد تا مدت‌ها همه توجه‌ها معطوف آن می شود اما از جایی به بعد، به دلیل وجود مشکلات اجتماعی، اقتصادی و ...، زلزله اولویت خود را از دست می‌دهد؛ به همین دلیل تا به حال در این زمینه به نتیجه خوبی نرسیده‌ایم


image

سالانه نزدیک به 15 هزار هکتار از جنگل‌های کشور طعمه آتش می‌شود. وقوع سالانه 1400حادثه آتش سوزی در جنگلهای ایران در یک دهه گذشته باعث شده روند نابودی جنگل ها در ایران بیش از پیش سرعت بگیرد تا جایی که تا 5 سال پیش 142‌هزار و 941‌هکتار از عرصه‌های طبيعی کشور بر اثر حریق از بین رفته است.


image

شهر باید برای کودکان برنامه ریزی شود. فرهنگ، عطوفت، مهربانی، سلامت و ایمنی در آن حکمروا باشد. اگر شهرهایمان را برای کودکان آماده کنیم، برای تمام اقشار آماده کرده ایم. اگر شهر را برای معلولان برنامه ریزی کنیم برای تمام اقشار جمعیت برنامه ریزی کرده ایم.


image

image

بر اساس مطالعاتی که سازمان جهانی بهداشت انجام داده، روش‌های متعارف تصفیه آب اعم از انعقاد، لخته‌سازی، فیلتراسیون و گندزدایی مجموعه عملیاتی هستند که می‌توانند به ‌راحتی ویروس کووید 19 را از آب آشامیدنی حذف کنند.


image

image

image

image

استفاده از دو راهکار یکی بیماریابی سریع که از پیشگیری بیشتر جلوگیری شد و دوم ایجاد محدودیت تردد و تجمع و ایجاد فاصله اجتماعی و در عین حال رعایت بهداشت فردی و تنفسی مردم و ایزوله کردن خود به ویژه در میان گروه های آسیب پذیر می تواند در مقابله با کرونا کمک کننده باشد.»


image

بررسی عملکرد سامانه پیش بینی و  هشدار سیل پایتخت در گفت و گو با کارشناس اداره ارزیابی خطرپذیری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران: